ORDU ALTINORDU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Durugöl Şehit Burçin Damcı Ortaokulunda TÜBİTAK Bilim Söyleşileri Programı Düzenlendi

Durugöl Şehit Burçin Damcı Ortaokulunda TÜBİTAK Bilim Söyleşileri Programı Düzenlendi

TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında Durugöl Şehit Burçin Damcı Ortaokulunda Günümüz Teknolojilerine Uygun Proje Yazma Teknikleri konulu söyleşi programı düzenlendi. Düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Onur Bekyürek, Durugöl Şehit Burçin Damcı Ortaokulu Müdürü Mecit Gündüz, Ordu İl Milli Eğitim AR-GE, Araştırma, Stratejik Planlama ve Kalite Geliştirme Ekibi Üyesi Servet Karadağ ile Ahmet Gül ve okulun öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Söyleşi programında konuşmacı olarak görev alan Ordu Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Latif Kelebekli bilim insanı, günümüz teknolojisine uygun proje yazma teknikleri konularında öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi bilgilendirdi. Söyleşisine kendini tanıtımla başlayıp, akademik geçmişiyle ilgili çalışmaları, 26 ülke ziyaretinin olduğu yerden fotoğraflar ile deneyimlerine ait anılarını, nitelikli proje hazırlama, bilim, teknoloji, inovasyon hakkında bilgilendirme, proje örnekleri (uçan arabalar, amfibüs vb.), TÜBİTAK çalışmaları, neden proje yazılması gerektiği, araştırma projesi yazma ve değerlendirme kriterleri hakkında çok önemli bilgiler paylaştı. Söyleşinin son bölümünde konuşmacımız tarafından öğrencilerimizin günümüz teknolojisine uygun proje yazma teknikleri konusunda merak ettikleri sorularını cevaplandırdı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Onur Bekyürek, söyleşide yaptığı konuşmasında TÜBİTAK bilim söyleşilerinin önemine değindi. Konuşmacımız Prof. Dr. Latif Kelebekli'ye ve programı yürüten fen bilimleri öğretmeni aynı zamanda müdür yardımcılığı görevindeki Penbegül Duyar Tunç'a teşekkür edip kendilerine konuşmacı ve yürütücü belgeleri ile günün anısına binaen çiçek takdim etti. Ordu İl Milli Eğitim AR-GE üyeleri Servet Karadağ ile Ahmet Gül tarafından katılım sağlayan öğrencilere Tübitak Bilim-Çocuk dergisi hediye verildi.

20-11-202320-11-202320-11-2023

Karşıyaka Mahallesi, Atatürk Bulvarı Kat.2 No.336E 52200 Altınordu/ORDU - 0(452) 210 11 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.